Pociągiem do współpracy – bogata historia kolejnictwa polsko-niemieckiego pogranicza

W ramach projektu  zrealizowano wiele działań na rzecz współpracy miłośników kolei w tym: wspólny przejazd pociągiem, zawody w jeździe drezyną na czas, wyjazd studyjny, zwiedzanie muzeów kolejowych w Niemczech, wystawę historyczną a także publikacje(folder ,mapa turystyczna) dotyczące tradycji kolejowych na pograniczu polsko-niemieckim.

Podsumowaniem projektu była polsko-niemiecka konferencja kolejowa, która odbyła się 18 listopada 2017r. w Gorzowie Wlkp.. W programie konferencji znalazły sie referaty  o nieczynnych liniach kolejowych, ciekawostki związane z dworcami kolejowymi (Zwierzyn) oraz turystycznym wykorzystaniem różnych linii. Uczestnicy konferencji odwiedzili także podczas wyjazdu studyjnego interesującą konstrukcję mostu kolejowego k/Międzyrzecza  oraz kolejkę ogrodową w Nietoperku.

Projekt „Pociągiem do współpracy – bogata historia kolejnictwa polsko-niemieckiego pogranicza” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Brandenburgia-Polska w Euroregionie Pro Europa Viadrina).